محصولات بهداشتی

چه رنگ هایی با رزین اپوکسی سازگار است؟

نکات اولیه ای که بهتر است در نظر بگیرید:

رزین اپوکسی یک ماده بسیار حساس و دقیق است که در انواع مختلف با مارک های متفاوت توسط فروشگاه ها در حال فروش است،  شما میتوانید انواع رنگهای موجود در بازار ومغازه های رنگ فروشی را به رزین اپوکسی اضافه کنید ولی باید در نظر داشته باشید که عواقب سازگار نبودن رنگ با اپوکسی بر عهده شماست. برای اینکه کنجکاوی شما بر طرف شود بهتر است دو سه قطره از رنگ مورد نظر خود را درون رزین و هاردنر تست کنید تا از سازگار بودن رنگ مورد نظر با رزین اپوکسی خود مطمین شوید.

اگر رنگ شما با رزین اپوکسی سازگار نباشد، مشکلات زیر برای کار نهایی شما بوجود خواهد آمد:

  •  خشک نشدن کار نهایی و چسبناک ماندن
  •   ایجاد ترکهای ریز روی سطح
  •   بوجود آمدن سوراخهای کوچک روی سطح
  •  عدم حصول رنگ مورد نظر شما، شاید شما رنگ سفید بخواهید ولی این رنگ درون رزین به زرد تغییر یابد.
  • گلوله گلوله شدن رنگ داخل رزین اپوکسی 

آی تک کالا با همکاری کارگاه رنگ و رزین خود، رنگ های کاملا سازگار با رزین اپوکسی های دو جزیی (با نسبت ۲ به ۱) را به بازار ارائه داده است که در ادامه هر رنگ و محصول مورد نیاز را توضیح خواهیم داد.

چه زمان و چه مقدار پیگمنت و رنگ های خود را به رزین اضافه کنیم؟

هنگامی که دو ماده اصلی (رزین و هاردنر) ترکیب می شوند، وقت آن است که رنگدانه و رنگ مورد نظر خود  را اضافه کنید. هنگام افزودن رنگدانه به مخلوط، در نظر داشته باشید که عرف نسبت اضافه کردن رنگ به رزین   ۲ تا ۶ درصد وزنی (به طور کلی ) است. بسته به اینکه می خواهید کار نهایی شما شفاف یا مات باشد،  تنظیم مقدار رنگ اضافه شده به مخلوط تا زمانی که به نتیجه دلخواه برسید بر عهده شما خواهد بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *